Чорапи за дијабетес и циркулатор на д -р Шолл и жени - 1 пар пакет - Унисекс Необврзувачко управување со влагата
Свеж

Чорапи за дијабетес и циркулатор на д -р Шолл и жени - 1 пар пакет - Унисекс Необврзувачко управување со влагата

DEN 3.33

Достапно.

88% полиестер, 11% најлон, 1% ликра спандекс. Направени во САД и увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Наменето за дијабетичари и оние кои страдаат од проблеми со циркулацијата, овие чорапи ви овозможуваат удобност и поддршка што ви е потребна за да бидете здрави и да продолжите. Ултра-мекиот, необврзувачки врв нежно е во согласност со нозете за оптимално вклопување што не ја ограничува циркулацијата. Нежните, удобно цвест на пети ја намалуваат иритацијата, така што нозете се вклопуваат удобно во вашиот омилен пар чевли. Карактеристиките отпорни на мирис во предивото им помагаат на чорапите да останат суви, свежи и без мирис. Наменето специјално за дијабетичари и за оние со проблеми со тиражот, чорапите на д -р Шол ви овозможуваат удобност и поддршка што ви е потребна за да бидете здрави и да продолжите. Ултра мекиот необврзувачки врв нежно е во согласност со нозете за оптимално вклопување што не ја ограничува циркулацијата, а мазниот цвест на пети ја намалува иритацијата за целодневна удобност. Карактеристиките отпорни на мирис во предивото на чорапот обезбедуваат овие чорапи да останат суви и да се чувствуваат свежи, а врвните материјали даваат неспоредлива мекост. Секој пар чорапи на д -р Шол е загарантиран за една цела година. Овие чорапи се прифаќаат од Американското здружение за медицински поддијатри.

Детали

Избор на клиенти