Wright производи Dritz Cotton Piping Size 5 1/2 x100yd, природно
Свеж

Wright производи Dritz Cotton Piping Size 5 1/2 x100yd, природно

DEN 1.33

Достапно.

Одлично е за додавање на посебен допир на проекти за украси за дома, цевки за јоргани и тапацир и тајбеки за драперии. Памучно цевководи е направено од 100 проценти полиестер. Доаѓа во природна боја. Достапно во должина од 100 јарди во големина 5. Мерки со дијаметар од 1/2-инчен. Одлично е за додавање на посебен допир на проекти за украси за дома, цевки за јоргани и тапацир и тајбеки за драперии. Памучно цевководи е направено од 100 проценти полиестер. Доаѓа во природна боја. Достапно во должина од 100 јарди во големина 5. Мерки со дијаметар од 1/2-инчен. Ова памучно цевководи може да се користи за Reupholster. Покријте со истата ткаенина за да направите свои сопствени цевки за перници, тапацир и облека. Користете контрастна или координативна ткаенина за украсен допир. Овој пакет содржи 100 јарди на. Цевки со памук широк 5 инчи. Боја : Природна. Направено во САД.

Детали

Избор на клиенти