100 парчиња четки за рамни бои за детали за сликање на големо 7 мм широки најлонски четки за четка за коса, поставено за допир на платно Акрилно масло акварел ликовна ?
Свеж

100 парчиња четки за рамни бои за детали за сликање на големо 7 мм широки најлонски четки за четка за коса, поставено за допир

DEN 1.00

Достапно.

Лесно за чистење - овие мали четки се погодни. Може да се користи со најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, масла и акварели. Синтетичката најлонска коса обезбедува непречен проток на боја, лесно расчистување и нема да остави задници зад себе. Идеално за деца, студенти, почетници и уметници од сите нивоа. Широка апликација - Совршена за допир, засенчување, мешање и суво четкање. Загадено е да сакате да бидете задоволни со вашиот комплет за четки за масовно боја, и ние сме посветени да се осигураме дека сте задоволни со вашата набавка. Добијте 100 четки за цената на малкумина! - Ова е неверојатна зделка на висококвалитетни четки за рамен сликарство. Синтетичката најлонска коса обезбедува непречен проток на боја, лесно расчистување и нема да остави задници зад себе.Даквен - изработен од позлатен бакар, па така Тие нема да пролеат, мавтаат и не се лесни за раскинување. Упатство за вашите мали четки за рамни слики сега!. Широка апликација - Совршена за допир, засенчување, мешање и суво четкање. По употребата, измијте го со топла вода со сапун за да ја користите одново и одново. Може да се користи со најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, масла и акварели. По употребата, измијте го со топла вода со сапун за да ја користите одново и одново. Мултифункционално - може да се користи за најразлични апликации, вклучително и фино масло за сликање, акрилно сликарство, уметничко сликарство, сликарство со акварел, уметност и занаетчиство, тело, нокти и сликање на лице. Трајно - Направено од позлатен бакар, така што тие нема да пролеваат, мавтаат и не се лесни за раскинување. Синтетичката најлонска коса обезбедува непречен проток на боја, лесно расчистување и нема да остави задници зад себе. Што ги прави нашите четки за сликање најдобро? Добијте 100 четки за цената на малкумина! - Ова е неверојатна зделка на висококвалитетни четки за рамен сликарство.

Детали

Избор на клиенти