Мултифункционални акрилни бои Акварел сликарство за сликање постави акварела цртање пенкало за уметнички материјали за канцелариски материјал
Свеж

Мултифункционални акрилни бои Акварел сликарство за сликање постави акварела цртање пенкало за уметнички материјали за канцелариски

DEN 0.67

Достапно.

Четки со висок квалитет : Мултифункционални четки со трајни влакна против пролевање и силна рачка. Можете да ја користите четката за да ги опишете деталите за вашите слики. Четките за акварел за бојадисување се направени од синтетички влакна. Тие имаат најдобра способност да ја цицаат водата и боите. Тие се одлични подароци за уметници, студенти, тинејџери, деца и почетници или секој што има одлична забава во сликањето. Совршено за секакви детали. Добро за занаетчиски хоби, боја по броеви за возрасни, функционални за сите видови на медиуми за сликање, како што се бојата на Армијата, акрилик, акварел, гуаче или масло. Откако ги користевте четките, исчистете со топла вода со сапуница и преобликувајте ги врвовите на четката; Суво и складирање на воздухот во вклучениот сад за носење во позиција на врвот. Четки со висок квалитет : Мултифункционални четки со трајни влакна против пролевање и силна рачка. Можете да ја користите четката за да ги опишете деталите за вашите слики. Четките за акварел за бојадисување се направени од синтетички влакна. Тие имаат најдобра способност да ја цицаат водата и боите. Тие се одлични подароци за уметници, студенти, тинејџери, деца и почетници или секој што има одлична забава во сликањето. Совршено за секакви детали. Добро за занаетчиски хоби, боја по броеви за возрасни, функционални за сите видови на медиуми за сликање, како што се бојата на Армијата, акрилик, акварел, гуаче или масло. Откако ги користевте четките, исчистете со топла вода со сапуница и преобликувајте ги врвовите на четката; Суво и складирање на воздухот во вклучениот сад за носење во позиција на врвот. ● Четките за боја се изработени од меки влакната и рачки со висок квалитет. ● Меки, цврсти, лесни за чистење на честичките држат до честа употреба и нема да паднат по миењето. ● Овие четки за бои се особено погодни за деца, почетници и уметници. ● Овие четки за бои се идеални за акварел, масло, масло, масло, масло, масло, Акрилно сликарство, сликарство на тело и лице. ● Едноставно исчистете четки со топла вода веднаш по употреба или следете ги упатствата на производителот на бои.

Детали

Избор на клиенти