Смола пигмент паста ултра високо пигментирана смола уметност преглед на цртање паста за паста за епоксидна смола акрилна боја боја, бојата акрилна боја боја, боја
Свеж

Смола пигмент паста ултра високо пигментирана смола уметност преглед на цртање паста за паста за епоксидна смола акрилна боја

DEN 1.00

Достапно.

Ова е одличен пар со дифузии на мастило што се користи на епоксидна смола, со светла боја, полесна боја, стабилност на бојата, светла, чиста, мазна текстура, водни течности и брза боја, за нетоксични, не-иритирачки еколошки мастила.Мика пигментниот прав е природен и органски производ на живи бои.Се на разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Главно се користи за цртање линии во слики од смола. Пигментите во боја исто така можат да се мешаат за да се направи нови пигменти во боја. Ве молиме, дозволете грешка од 1-3 см поради рачно мерење. Работи добро како пигмент во прав за најразлична шминка, кармин, козметика, сенки за очи. Ова е одличен пар со дифузии на мастило што се користи на епоксидна смола, со светла боја, полесна боја, стабилност на бојата, светла, чиста, мазна текстура, водни течности и брза боја, за нетоксични, не-иритирачки еколошки мастила. Мика во прав може да биде широко распространет во слуз и е најкреативен во уметничкото создавање. Пигментите во боја можат добро да се сретнат со трофејот. Изработка на груб преглед со оваа паста, ова е одлична двојка со пигмент од дифузија со мастило, што се користи на епоксидна смола, со светла боја, лесна боја, стабилност во боја, светла, чиста, мазна текстура, водена Течности и брза боја, за нетоксични, не-иритирачки еколошки мастила. Мика во прав може да биде широко распространет во слуз и е најкреативен во уметничкото создавање. Pls проверете дали не ви пречи пред да понудите. Пигментите во боја можат добро да се сретнат со трофејот. Капка во исто време. Смола пигмент паста ултра високо пигментирана смола уметност преглед на цртање паста за паста, епоксидна смола, акрилна боја, боја акрилна боја, боење боење, пигментно пигмент паста, ултра високо пигментирана смола, уметност, цртање, цртање на паста за цртање, епоксидна смола, акрилна боја акрилна боја боја, боја на боја, во боја, ние нудиме 6 бои, тоа е е Главно се користи за цртање линии во слики од смола. Главно се користи за цртање линии во слики од смола. Капка во исто време. Мика пигментниот прав е природен и органски производ на живи бои.net Тежина : 60 ​​грам/перквантичност : 1 pcnote : 1. Пигментите во боја исто така можат да се мешаат за да се направи нови пигменти во боја. Благодарам! Пакетот вклучува (без пакет за малопродажба) : 1 шише x прегледи за цртање.

Детали

Type:
Outline Drawing Paste
Color:
6 Colors
Silver,Gold,Yellow,Champagne Gold,:
Bronze,Red Bronze.:
Net Weight:
60 Gram/per
Quantity:
1 Pc
Note:
1.Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.
2.Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you!:
Package includes(without retail package):
1 Bottle x Outline Drawing Paste. :

Избор на клиенти