Анастасија Беверли Хилс-Веѓа Виз
Свеж

Анастасија Беверли Хилс-Веѓа Виз

DEN 400.00

Достапно.

Идеален за оцртување и додавање прецизни детали на веѓите. Молив со фин врв го имитира изгледот на косата на веѓите со детали и прецизност. Совршена мешавина од восок и боја која обезбедува висока исплата. Вклучува прилагодена четка за калеми за да можете да ја измешате за природен изглед. Суровост-слободен и вегански. Започнете со оцртување на под лакот на веѓата, движејќи се кон крајот на опашката, а потоа измешајте со помош на калемот. Нацртајте го горниот лак и измешајте користејќи го калемот. За да додадете детали и димензија, додадете потези слични на коса на предниот дел на веѓата. Со врвот на моливчето, лесно скицирајте во иста насока како и природниот раст на косата. Користете ја оваа техника на ретки области низ веѓата и измешајте користејќи го калемот за природна завршница. Запомнете дека сите производи НА АБХ се многу пигментирани, затоа е потребен мал притисок при аплицирање. Кога се подготвувате да ја наполните веѓата, користете Волшебник за Веѓи во нијанса посветла од вашата природна боја на коса за да ги мапирате трите точки На Златниот Сооднос долж веѓата за да послужите како точки за водење. Кога ја детализирате веѓата, секогаш нанесувајте Волшебник за Веѓи во иста насока како и природниот раст на косата. Користете лесен притисок кога аплицирате. За да ја постигнете техниката коса-мозочен удар, држете Го Волшебникот за веѓи на наклон, лесно ставете го врвот на моливчето на пределот на веѓите, притиснете на дното и потоа трепнете го зглобот. Ова создава ефект на фоликул во основата. Слојте различни нијанси на производи ЗА ВЕЃИ АБХ за да создадете мултидимензионални веѓи со природен изглед. Прво, пополнете ја веѓата со посветла Нијанса На Дуо Во Прав за Веѓи користејќи Четка 7Б. Потоа, детализирајте ја веѓата со мали потези слични на коса користејќи Подлабока Нијанса На Волшебникот за Веѓи. Веѓа Во Прав Дуо. Јасен Гел За Веѓи. Про Молив. ПОМАДА ОД ВЕЃИ.

Детали

Избор на клиенти