USB Надворешен Blu-ray Dvd Оптички Диск, За HP 15 17 Лаптоп EliteBook 840 850 820 G3 G5 X360 1030 1020 G3 G2 Folio 9470m 9480m, Слот Вчитување Bluray Пренослив Плеер, 8X DVD+ - R DL Цд-R Режач
Свеж

USB Надворешен Blu-ray Dvd Оптички Диск, За HP 15 17 Лаптоп EliteBook 840 850 820 G3 G5 X360 1030 1020 G3 G2 Folio 9470m 9480m,

DEN 1416.00

Достапно.

Не е потребен погон и надворешна моќност.0 порта и ќе се открие уредот blu-ray. Можеби ќе треба да го поврзете кабелот за напојување за да се осигурате дека работи стабилно на некои стари лаптопи(на пр. Поддржува WINDOWS Win XP /2003 /Виста / 7 / Победа 8/Победа 10, Linux и MAC OS. Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да имаме можност да ви обезбедиме производи со врвен квалитет и доживотна професионална технолошка поддршка. Поддржува Windows XP/ Vista/ 7/ 8 /10 И мек ос систем. Напојува СО USB 2. Поддршка БД-Р, БД-РЕ, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-W, ВЦД дискови. Доаѓа со стандард со копче за исфрлање, така што никогаш не треба да се грижите дали вашиот диск ќе се заглави во овој надворешен оптички диск ЦД/ДВД/БД. Доаѓа со еден посебен микро USB 2.Изберете Бесплатна Испорака : Околу 10 Дена До Американската Континентална адреса преку USPS по испораката.0 кабел за податоци и еден кабел за напојување. Ви дозволуваат да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музика/видео/диск СО ПОДАТОЦИ. Тоа може да биде најевтиниот слот вчитување надворешен блу-зраци диск во светот. За повеќето лаптопи, уредот со блу-зраци може да работи нормално со еден кабел за податоци. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Поддржува Приклучок и игра, лесен за употреба. Изберете Бесплатна Испорака, Околу 10 Дена До Американската Континентална адреса преку USPS по испораката. Тенка и лесна, нето тежина е 0,66 фунти (300гр), 0,73" (18,5 мм) во висина. Ние ја негуваме вашата доверба, ве молиме слободно контактирајте не.објавен пред 2010 година). Дизајн на вчитување на слот, заштедете повеќе простор и спречете паѓање прашина на ласерската леќа.

Детали

Избор на клиенти