Aexit 6-36VDC 4mm Winc Додатоци Откривање На Далечина НЕМА Индуктивни Прекинувачи Близина Прекинувач LJ12A3-4-Z / ОД
Свеж

Aexit 6-36VDC 4mm Winc Додатоци Откривање На Далечина НЕМА Индуктивни Прекинувачи Близина Прекинувач LJ12A3-4-Z / ОД

DEN 3.33

Достапно.

Име на производот : Индуктивен Прекинувач За Близина;Модел : LJ12 A3-4-Z/BY; Теорија : Индуктивен Сензор;Тип На Жица : 3 Тип На Жица (Кафеава, Сина, Црна). Тип на Изглед на прекинувачот : Тип На Цилиндар, Метална Обвивка;Тип На Излез : ПНП БР;Растојание За Откривање : 4мм;Напон На Напојување : ДЦ 6-36В. Излезна Струја : 300m A;Откријте Објект : Железо;Дијаметар : 12мм/0,47". Вкупна Големина : 60 х 20мм/ 2.4 " х 0.8 "(Л*Макс.Г); Должина На Кабелот : 1м/39,4"; Надворешен Материјал : Пластика, Метал. Нето Тежина : 47гр;Главна Боја : Сребрен Тон, Жолта, Црна;Содржина На Пакетот : 1 х Индуктивен Прекинувач за Близина. Тоа е компонента широко користена во индустријата за автоматска контрола за откривање, контролирање и неконтактно префрлувањекога прекинувачот за близина е близу до некој целен објект, тој ќе испрати контролен сигнал.

Детали

Избор на клиенти