ЏУЈУЈУ Чаши За Кучиња Со Бавен Фидер, Сад За Кучиња Со Бавно Јадење, Чинии За Мачки, Чинии За Миленичиња Со Лавиринт, Здрава Исхрана Против Голтање, Бавно Јадење Здра
Свеж

ЏУЈУЈУ Чаши За Кучиња Со Бавен Фидер, Сад За Кучиња Со Бавно Јадење, Чинии За Мачки, Чинии За Миленичиња Со Лавиринт, Здрава

DEN 2.67

Достапно.

Забава и Здрава Исхрана : садот за бавно хранење е внимателно дизајниран да го забави хранењето што го поттикнува миленичето да јаде, оставете го вашето куче да ужива во забавата и здравата исхрана. Јадете полека, поздраво. Висококвалитетна материја : садот за кучиња со бавен фидер е направен од дрво, нетоксичен, еколошки. Безопасни, издржливи и рециклирани. Лесно за чистење : садот за храна за кучиња е многу лесен за чистење, само исплакнете го садот за кучиња со вода, не само што ќе заштедите време, туку и чувајте го садот за кучиња јасно чист. Големина : загатката бавен фидер куче сад дијаметар : 15 инчи, висока : 1.5 инчи. Овој сад за кучиња против голтање може да собере околу 1,5 чаши храна за кучиња, помагајќи да се контролира дебелината на кучето. Совршена големина за средни кучиња, а не за мачки. Различни прилики : Користете Го Лесниот квадрант за награди за брз тренинг, Забавниот квадрант како бастер за досада и бавен фидер, квадрантот За Ослободување Од Анксиозност како ослободувач од стрес и квадрантот за Одвлекување На Вниманието за да го задржите вашето куче зафатено некое време. Придобивките од користењето на овој сад за кучиња со бавен фидер * Анти-Голтање * Стоп За Надуеност * Спречување на варење *Контролирајте ја дебелината Како да ги спречите вашите кучиња од здравите проблеми предизвикани од брзото јадење? Пробајте го овој бавен сад за фидер, препорачливо од ветеринар. Овој сад за кучиња е ефикасен начин за забавување на јадењето. Забавете го времето на јадење помага да се спречи гушење,дебелина, надуеност и варење. Ветеринарот Препорачува брзо јадење? Се грижите за пребрзо јадење за да предизвикате здравствени проблеми на вашите миленици? Овој сад за кучиња со дизајн на лавиринт може да го забави времето на јадење за да спречи здрави проблеми предизвикани од брзото јадење.

Детали

Избор на клиенти