Celestron 93428 X-Cel LX 1.25-Инчен 3x Барлоу леќа &засилувач; 18778 AC Адаптер
Свеж

Celestron 93428 X-Cel LX 1.25-Инчен 3x Барлоу леќа &засилувач; 18778 AC Адаптер

DEN 1.67

Достапно.

Овој 2 amp AC Адаптер е компатибилен со следниве Celestron компјутеризирани телескопи : Lcm Серија Nex Star SLT Серија Nex Star SE Серија Sky Prodigy Серија Напредни СЕРИЈА VX CPC Серија Cpc Делукс HD Серија* *CPC Делукс HD Серија - овој адаптер е доволен за повеќето визуелни набљудување со избалансиран телескоп— Меѓутоа, за астро-снимање со помош на дополнителна опрема, се препорачува адаптерот со 5 засилувачи (производ #18780). Производ 2 : Погоден за внатрешни или надворешни продажни места. Совршено е за сопственици на телескопи со брза, кратка фокусна должина. Апохроматската, целосно повеќеслојна оптика нуди одлична корекција и контраст на бојата.25-Инчен 3x Барлоу Леќа (Црна) кога се вметнува помеѓу окуларот и телескопот, оваа премиум 3x барлоу леќа тројно го зголемува зголемувањето на сите ваши окулари од 1,25 инчи. Погоден за внатрешни или надворешни продажни места. Производ 2 : 2 Amp AC Адаптер. Откако ќе се прицврсти завртката за палецот, месинг прстенот го држи вашиот окулар во Барлоу наместо да се потпира на врвот на самата завртка, нудејќи подобар и заштитувајќи го бурето од гребнатини. Црното елоксирано куќиште со портокалови нагласувања одговара на окуларите во Линијата Celestron X-Cel lx. Месинг прстен за компресија веднаш во горниот дел на Барлоу Х-Ќелија го фаќа окуларот нежно, но цврсто кога ќе го свртите завртката. Апохроматската, целосно повеќеслојна оптика со 3 елементи нуди светли, остри слики со одлична корекција на бојата. Централизираниот гумен стисок помага да ги држите рацете безбедно на бурето, дури и кога прстите ви се ладни или носите ракавици. Вклучувањето на вашиот телескоп од НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА е без проблеми и многу посигурно од другите методи, особено при ладни температури, кога батериите можат брзо да го изгубат полнењето. Цевката На Целестронот X-Cel LX 3 X Barlow е навојна за да прифати филтри од 1,25 инчи, што ќе ви овозможи да ги менувате окуларите без да барате да го отстраните и повторно да го закачите филтерот од секое буре на окуларот. 2 засилувач НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Адаптер. Напојувајте Го Вашиот Компјутеризиран телескоп Целестрон од кој било ѕиден штекер со НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Гумениот стисок помага да се избегнат случајни капки. Celestron 93428 X-Cel LX 1. АДАПТЕРОТ ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА доаѓа со приклучоци ЗА адаптери ОД САД, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, ЕУ и АУ. Месинг прстен за компресија цврсто го држи окуларот на место. Квалитетот X-Cel LX 3x Barlow тројно го зголемува зголемувањето на кој било окулар од 1,25 инчи, совршен за сопствениците на телескопи со брза, кратка фокусна должина.

Детали

Избор на клиенти