Imachinist S1211211014 Bimetal Bandsaw Blades 121-1/2 x 1 x 10/14TPI за сечење метални променливи заби
Свеж

Imachinist S1211211014 Bimetal Bandsaw Blades 121-1/2 x 1 x 10/14TPI за сечење метални променливи заби

DEN 3.33

Достапно.

Би-метал тип, HSS M42 одделение, 121-1/2 "долг, 1" широк, 0,035 "дебел, 10/14tpi. Совршен за сечење на феричен метал. 10/14 TPI е погоден за сечење профили на тенки цевки и др. 10/ 14 TPI е променлива заби, големите растојанија од забите се 2,54 мм, малото растојание од заби е 1,81мм. Одговара на сите ленти што користат 121-1/2 "долги, 1" сечило со ширина на лента. 1/2 "долг, 1" широк, 0,035 "дебел, 10/14 TPI. Совршено за сечење на железен метал. 10/14 TPI е погоден за сечење профили на тенки цевки и др. Одговара на сите бендови кои користат 121-1/2 "долги, 1" широки ленти со сечилото. Ние ја користиме увезената машина за ладно тркалање за да ја лади лентата за ленти за видови на ленти. Ние користиме увезена машина за мелење за да мелеме заби за сечилото, осигурувајќи се дека забите се остри и издржливи додека сечат метал. Со лекување на топлина на увезените машини за третман на топлина, забите се потешки, поинтензивни за да се спротивстават на хит и моќност од металот. Сечилото се потрајни по лекувањето на топлина. Последниот чекор е заварувањето на сечилото откако ќе се исече на точна големина, зглобот на заварувањето изгледа многу совршено откако ќе го заварите на увозната машина за заварување со висок квалитет, животот на сечилото може да се подобри многу.

Детали

Избор на клиенти