Darn тешка екипа на женски диви животни лесни со перничиња со перници -
Свеж

Darn тешка екипа на женски диви животни лесни со перничиња со перници -

DEN 344.96

Достапно.

54% најлон, 43% мерино волна, 3% ликра спандекс. Направено во САД. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Лесна тежина со перница - светло и силно со тенок слој на амортизација по должината на основата на стапалото. Нашата најразновидна конструкција. Вистинската лесна технологија овозможува неоткрибилна фузија на цвест за ултра мазно, невидливо чувство. Висина на екипажот на екипажот - традиционална висина на чорапите на екипажот што седи на средно теле за обични и спортски употреби. Главна фиока за чорапи. Состав - плетено со 52% најлон 45% мерино волна 3% ликра спандекс. Брзото дејство за прицврстување ја повлекува влагата од кожата, така што нема повеќе испотени, смрдливи чорапи. Меката, дишена мерино волна има брзо сушење, сите временски перформанси што ве одржуваат ладни во текот на летото и топло во зима. Загарантирано за живот - ако овие чорапи носат, солза или развиваат дупки, Дарн Теш ќе ги замени. Без жици. Нема услови. Направено во САД - секој пар чорапи е плетен во Вермонт - совршен терен за тестирање за најдобрата премија сите чорапи за временски перформанси. Плетете во чест на 50 -годишнината од чистата вода на 50 -годишнината и организациите како Алијансата за чувари на вода што ја штитат водата на глобално ниво. Не греши, овие чорапи ќе ве одржуваат суви и удобни во текот на денот-но дизајнот е омаж за жаби, лебеди и сите други видови кои сакаат вода (вклучително и ние луѓе). Можеби сме тешки, но водата е живот.

Детали

Избор на клиенти