Sollax женски мерино волна Чорапи за пешачење 2 пара чорапи на екипажот на отворено патеки
Свеж

Sollax женски мерино волна Чорапи за пешачење 2 пара чорапи на екипажот на отворено патеки

DEN 223.84

Достапно.

Поддршка за компресија на лакот и глуждот.Мерино волна одржувајте ги нозете суви и удобни. Отпорност на губење и мирис : Природните својства на мерино волна и својства отпорни на мирис ве одржуваат пријатно во студено време. Машинско миење. Преку процесот на губење, мерино волна е најмногу дише ткаенина и ја апсорбира влагата подобро од другите влакна. Го штити стапалото од смолкнување и спречува болни плускавци. Машинско миење топло само со слични бои. Го штити стапалото од смолкнување и спречува болни плускавци. Засилена трајна издржливост. Дополнителното подлога спречува плускавци. Машинско миење топло само со слични бои. Без чешање. Спречува прегревање на нозете. "Изберете го премиум материјалот од светот за да ги направите најдобрите чорапи за вас" е ветување за сите клиенти. Дишење и изолација : Одржување на нозете пријатни и топло во зима, овие чорапи за подигање нема да дозволат нозете да се прегреат додека сте во движење на отворено. Отпорност на губење и мирис : Природните својства на мерино волна и својства отпорни на мирис ве одржуваат пријатно во студено време. Мерино волна природно отпорна на мирис. Владата се однесува на способноста на ткаенината да ја повлече влагата од вашето тело и да ве одржува удобно суво. Tumble Dry Ship. Направена еластична еластична.

Детали

Избор на клиенти