Caidienu јога чорапи за жени, не се лизгаат целосни пети чорапи со зафатнини за балетска болница Баре Баре, 3 пара
Свеж

Caidienu јога чорапи за жени, не се лизгаат целосни пети чорапи со зафатнини за балетска болница Баре Баре, 3 пара

DEN 191.84

Достапно.

Машински миење. Диверзифицирани сценарија за употреба : Овие грипи чорапи за жени се идеални пилатес чорапи, а јога чорапи и исто така се погодни за спортски сценарија како што се баре, фитнес, патувања, студиа, болници, рехабилитација, семејство и рамнотежа на телото. 3 парови поставени ❤ мали вклопуваат големини на чевли за жени 6-8, средно одговара на големини на чевли за жени 8-10. Ако не ги сакате нашите чорапи за зафат за жени, едноставно вратете ги вашите чорапи за јога без лизгање за целосна наплата.Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот. Удобен материјал : женските чорапи за пети на жените прават одлична алтернатива за да ги одржувате нозете чисти, здрави и хигиенски. Чорапите Каидину Јаго се мијат машини, без да се намалуваат во миењето или да изгубат кое било од точките на грипите. Chosенските чорапи за пети со помош на баланс за време на обуката исто така. Покрај тоа, чорапите со прсти одвоени помош со рамнотежа, додајте ги грешните точки на дното за да го покријат целиот ѓон на стапалото и влошките на прстите што даваат одлична влечење за време на обуката за јога, балет и рехабилитација. Бремените дами ги сакаат овие женски чорапи за да помогнат да се добие поголема рамнотежа; Болнички пациенти ги користат нашите чорапи за зафаќање за да останат стабилни и исправени. Дизајн на пет прсти : Пет чорапи со прсти можат да им дадат на нозете доволно простор за да ги задржат нозете суви и без плускавци, и тие ми ги одржуваат прстите подобро усогласени и се надевам дека ќе го минимизираат и спречуваат развојот на бунион да се одвива со нозете. Не-лизгачки чорапи : За ваша безбедност, чорапите со грипер за жени се дизајнирани со силиконски грипири на дното, обезбедуваат повеќе затегнувања, влечење на лизгави површини и добар ефект против лизгање за да ве одржат мазни на вашата јога Мат или подот, подобрете ја вашата рамнотежа и стабилност и ви даваат удобно искуство за вежбање. Не-лизгачки чорапи : За ваша безбедност, чорапите со грипер за жени се дизајнирани со силиконски грипири на дното, обезбедуваат повеќе затегнувања, влечење на лизгави површини и добар ефект против лизгање за да ве одржат мазни на вашата јога Мат или подот, подобрете ја вашата рамнотежа и стабилност и ви даваат удобно искуство за вежбање. Без разлика дали жените, постарите или бремените жени можат да го користат.

Детали

Избор на клиенти