ДГ Хил 3 пара 80% мерино волна чорапи за мажи и жени топли термички волна чорапи за пешачење во стилот на екипажот Влага влага
Свеж

ДГ Хил 3 пара 80% мерино волна чорапи за мажи и жени топли термички волна чорапи за пешачење во стилот на екипажот Влага влага

DEN 0.67

Достапно.

Удобни чорапи за пешачење волна кои одат добро со зимски чизми за мажи и жени, снежни чизми и ловечки чорапи за мажи. Машинско миење. Со засилена пети и потпетица, плус додадена поддршка од лак, тие ќе ве одржат подолго и поудобно. Квалитетната облека за пешачење е важна за жените и мажите чорапи не треба да се разликуваат. Наменети да ја одржат својата форма, тие се исклучително издржливи и се чувствуваат одлично. Мерино волна. Идеална опрема за кампување и пешачење за мажи, додатоци за кампување. Супериорно амортизирање во подножјето : Со засилена пети и пета, плус додадена поддршка на лак Овие се волна чорапи, нозете на нозете. Материјалот за мерино волна ја апсорбира потта и влагата, го намалува мирисот и ја одржува сувоста. Овие топли чорапи се одличен додаток на вашата опрема за пешачење за мерино волна, машка опрема за пешачење и треба да бидат дел од сите најважни средства за пешачење за жените. Големина на унисекс : Мала : Големина на чевли за жени 3-5,5, Средна : Голема големина на чевли за деца 3,5-7, големина на чевли за жени 6-10,5, големина на чевли за мажи 5-8,5, голема : Големина на чевли за жени 11-13, големина на машки чевли 9 големина 9 со големина на чевли 9 -12. Повеќекратна големина за мажи и женски волна чорапи, ладно временски чорапи мажи, машки работни чорапи за чизми. Овие топли чорапи се одличен додаток на вашата опрема за пешачење за мерино волна, машка опрема за пешачење и треба да бидат дел од сите најважни средства за пешачење за жените. Мерино волна. Влажност за влага : Чорапите за екипаж на мерино волна апсорбираат пот и влага за да се одржи сувоста. Влажност за влага : Чорапите за екипаж на мерино волна апсорбираат пот и влага за да се одржи сувоста. Квалитетната облека за пешачење е важна за жените и мажите чорапи не треба да се разликуваат. Совршен додаток на вашата опрема за пешачење или користете ги како скијачки чорапи во вашиот сет на термоли, ова се чорапи за пешачење што жените и мажите ќе ги сакаат!. Чорапите на екипажот Мерино волна се совршена долга должина за чизми, чевли, патики.

Детали

Избор на клиенти