Sweatshirt Sweatshirt, Unisex, класично лого, премиум сива мешавина од памук во тешка категорија
Свеж

Sweatshirt Sweatshirt, Unisex, класично лого, премиум сива мешавина од памук во тешка категорија

DEN 799.20

Достапно.

90% памук / 10% полистер. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Удобно и меко - оваа облека изгледа одлично и се чувствува толку пријатно. Направено е од фино подесена мешавина од 10,5 унца од 90% памук и 10% полиестер што ја прави облеката подготвена за ден на играта. Ова е вашата џемпер на екипажот. НЦАА официјално лиценцираше и одобри за Ивиспорт од универзитетот Браун. Секоја продажба го поддржува училиштето, тоа е студенти и универзитетски програми. САД - Ексклузивно дизајниран и печатен од тимот на Ивиспорт во Соединетите држави. Облека увезена. Автентично - ја гарантираме автентичноста и квалитетот на целата облека од ivysport. Бидете сигурни и облечете ја вашата колегиумска маица со потта со гордост, знаејќи ја својата официјално лиценцирана од секој универзитет. Направено од компанијата за облека Ајви Спорт со 30 години традиција дизајнира премија, квалитетна облека за колеџ. Живописна трајна графика - нема да избледи со текот на времето. Секое училиште печатено во традиционално, класично лого со официјален фонт со букви, се склопуваат на овој премиум екипаж. IVYSPORT официјално лиценцираните колеџ и универзитетски џемпери се совршени за претставување на вашето омилено училиште! Носете ја гордоста со нашата врвна облека со мешавина од памук-поли. Секоја кошула има живописни и издржливи графики со лого на свила, и ја карактеризираат нашата официјална етикета на вратот на вратот, што гарантира дека вашата облека е автентична и одобрена од вашето училиште. Облеката за џемпери на вратот на екипажот е солиден 10,5 мл., 85% од памук 15% полиестер и е целосно двојно игла, бод за покривање за мажи и жени.

Детали

Избор на клиенти