Адидас унисекс-дете Тиро 21 јакна за песна
Свеж

Адидас унисекс-дете Тиро 21 јакна за песна

DEN 0.67

Достапно.

100% полиестер. Увезени. Затворање на патент. Само миење на рацете. Јакна за фудбалска патека на јуниори направена со рециклирани материјали. Тенок вклоп е прицврстен низ телото и рацете. Целосниот поштенски патент со стенд-ап јака помага во регулирањето на температурата и страничните џебови на поштенски патенти обезбедуваат безбедно складирање. Овој производ е направен со Prime Green, серија на рециклирани материјали со високи перформанси. Премногу добро за да се ограничи на теренот. Јакната „Адидас Тиро“ дебитираше како фудбалски тренинг, но сега е главен дел од уличната облека. Ние ја направивме оваа верзија на јуниорите користејќи рециклирани материјали како дел од нашата заложба да помогнеме да се стави крај на пластичниот отпад. Останете суви, удобни и стилски во јакната на оваа јуниори Адидас. Се сече тенок за да го прегрнете вашето тело и рацете и има Aeroready што управува со влага за зголемена удобност. Поштенските џебови од страната можат да ги држат сите ваши мали најважни работи.

Детали

Избор на клиенти