Силиконски Калап За Путер, Послужавник За Калапи За Путер Со Капак, Голем Производител На Путер Со Силиконски Шпатули За Храна, Сад За Правоаголник За Пусти, Домаше?
Свеж

Силиконски Калап За Путер, Послужавник За Калапи За Путер Со Капак, Голем Производител На Путер Со Силиконски Шпатули За Храна,

DEN 2.33

Достапно.

●Професионална мувла за путер ● 4 стапчиња путер на плех со дизајн на проѕирни лажици, овие мерења овозможуваат прецизно пропорционализирање. Плехот за мувла со путер го одржува вашиот рачно изработен путер свеж во фрижидер или замрзнувач. ●Премиум материјал●Нашиот калап за путер е изработен од чист силикон со цврст и тежок градежен материјал кој е безбеден за употреба. Послужавникот за мувла од силиконски путер со капак има дизајн отпорен на високи и ниски температури, со работна температура од -40 До 230 Целзиусови, која може да се стави во шпорет, фрижидер, микробранова печка, машина за миење садови и така натаму. ●Големина на калапи сетот Вклучува : 1 x путер мувла силиконска лента 6,89" x4, 92 "x1, 89" + 1 x Силиконски Стругалка за Пециво за Готвење 8,27", секоја празнина на путер содржи 6 лажици. ●Лесно се ослободува и чисти ● овој силикон за калапи за путер е природно нелеплив и многу флексибилен. едноставно рачно измијте ја оваа калап за силиконски путер или ставете ја во машина за миење садови. Значи, чистењето е многу брзо и едноставно. ●Повеќенаменски●нашите калапи за стапчиња за путер функционираат одлично, можете да го користите ова за да направите путер со вкус како трева или лук. Може да се користи и за енергетски шипки, мафини, пусти, пудинзи, сапуници и многу повеќе.

Детали

Избор на клиенти